SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Klockfodral 6765101
nr 676 5101
Klockfodral
silver, 1800-tal + klocka, 8 days, 12x10
Utrop:
800 kr
Såld:
650 kr
måndag 17 januari 2011
kl 19:49:19
600 kr
550 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver